Cisowo
Cisowo ma wyjątkowo ciekawą lokalizację - w małej odległości od brzegu Morza Bałtyckiego (ok 2 kilometry), nieopodal jeziora Kopań i Darłowa spogląda z niewielkiego wzniesienia na okolicę. Przez wiele stuleci Cisowo było małą osadą rolniczą. Obecnie Cisowo to także miejscowość urlopowa, nastawiona przede wszystkim na agroturystykę.
Cisowo jest również znane ze zlokalizowanej we wsi elektrowni wiatrowej. Z powodu ukształtowania terenu oraz występujących w tej okolicy warunków atmosferycznych działa w tym miejscu jeden z największych w naszym kraju kompleks wiatraków. Rozpoczynający się w Darłowie szlak turystyczny, przechodzący przez Cisowo, a kończący się nad jeziorem Kopań jest określany Szlakiem Wiatraków. Inny, wiele dłuższy (ponad 100 km), to Szlak Zabytków Średniowiecza - przechodzi przez okoliczne miejscowości (Dąbki, Darłowo, Słowino, Stary Jarosław). Wzdłuż jego trasy zauważymy średniowieczne zabytki: kościoły, zamki, grodziska oraz zabytki budownictwa wiejskiego. Jedną z atrakcji szlaku jest także cisowski, pobudowany z cegły, pochodzący z XIV w. gotycki kościół.
Ażeby dostać się do plaży, trzeba przejść około 2 km. Ale Cisowo oferuje też sąsiedztwo jeziora, na którym można zajmować się sportami wodnymi a także łowić ryby na wędkę. Po okolicy można pospacerować lub zwiedzać sąsiedztwo na rowerze.
Jeżeli więc, ktoś poszukuje cichego miejsca do wypoczynku, z dala od miejskiego gwaru i hałasu, a zarazem chce mieć zaplecze w postaci dużego ośrodka urlopowego z typowymi nadmorskimi atrakcjami (Darłowo, Darłówko), to Cisowo będzie dobrym wyborem. Chociaż, nie ma tutaj hoteli, albowiem noclegi w Cisowie to nade wszystko agroturystyka i domki wakacyjne.