Wędkarstwo

  • location_on Rusinowo

Okoliczne jeziora: Wicko, Kopań i Jezioro Bukowo

Jezioro Wicko

Rozległy zbiornik położony na Wybrzeżu Słowińskim w gminie Postomino, który ma 5,1 km długości, a jego szerokość to niemal 3,7 km. Maksymalna głębokość wynosi 6 metrów w zależności od pory roku, opadów czy prac pomp w kanale. Północny brzeg jeziora zajęty jest przez poligon wojskowy Wicko. Jezioro podzielone jest na dwie części, oddziela je półwysep na część zachodnią (mniejszą) i wschodnią. Występują tu liczne gatunki ryb, takie jak szczupak, okoń, lin, płoć, węgorz, wzdręga, sandacz, leszcz.

Do połowu niezbędne jest pozwolenie. Cennik, punkty wystawiania zezwoleń i dane do przelewu tutaj.

Jezioro Kopań

Leży na północny wschód od Darłowa akwen, ma około 880 ha. Jezioro jest płytkie i mulaste, a z morzem połączone jest przez kanał, którym odbywają się ciągi dwuśrodowiskowych ryb, jak np. leszcz, węgorz, sandacz, troć, okoń, płoć. Głębokość średnia to 2 metry. Od morza oddziela je tylko wąski pasek mierzei. Jezioro położone jest niemal dokładnie wzdłuż równoleżnika, dlatego też przyjmuje na całej swojej długości morskie wiatry. Fala na jeziorze jest prawie zawsze, a dni bez fal należą do rzadkości. Jezioro Kopań jest bogate w różne gatunki ryb, atrakcyjnych dla wędkarzy jak okonie, węgorze, sandacze, szczupaki i inne.

Do połowu konieczne jest pozwolenie, które wykupuje się w biurze w Mielnie (ul. Chrobrego 43) bądź na poczcie np. w Darłowie, wypełniając specjalny blankiet. Cennik i dane do przelewu znajdują się tutaj.

Jezioro Bukowo

Położony na zachód od Darłowa zbiornik, który oddziela od Bałtyku Mierzeja Bukowska. Jezioro z morzem łączy Kanał Szczycki. Ma 8,8 km długości a jego szerokość to około 3,4 km. Średnia głębokość wynosi 1,7 metra. Żyję w nim wiele gatunków ryb (około 20), m.in.: okoń, węgorz, sandacz, troć wędrowna, szczupak. Występuje tu także unikatowa, wędrowna populacja płoci i leszczy migrująca między zbiornikiem a morzem.

Na jeziorze Bukowo najlepiej wędkować zimą z pokrywy lodowej, która zwykle utrzymuje się aż do połowy marca. Można także wędkować z łodzi, które można wypożyczyć w Dąbkach i Dąbkowicach, gdyż brzegi jeziora są na ogół niedostępne.

Do połowu potrzebne jest pozwolenie, które wykupuje się w biurze w Mielnie (ul. Chrobrego 43) lub na poczcie np. w Darłowie, wypełniając specjalny blankiet. Cennik i dane do przelewu dostępne są tutaj.

Wędkarstwo morskie

Będąc nad morzem bałtyckim można również wybrać się na połowy dorsza. Przy odrobinie szczęścia można złowić: troć, belonę oraz płastugi. Wędkarstwo morskie stało się w ostatnim czasie ogromnie popularną forma spędzania wolnego czasu. 

 

Jednostki: PILOT55, SHANNON, ZŁOTA RYBKA

Kontakt: 501 641 302

 

Wędkarstwo morskie Paweł Szyper

Połowy dorsza na pełnym morzu.
Rejsy 10, 12, 24 i 48-godzinne na dwóch 18-metrowych profesjonalnych kutrach.

Kontakt: tel. 606 383 271, 608 069 499

 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0